Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Az elmúlt években a balliberális média horribilis összegekre tett szert külföldről, írja a lap.
A Magyar Nemzet ellenzéki média külföldről történő feltőkésítését bemutató sorozatának eddigi részeiben bemutatták a vezető balliberális médiumokat, illetve a tematikus, „ráhordó” jellegű kisebb portálokat.
A lap e példákból szemezgetett. Már a 2019-es választások előtt több mint 20 millió forintot küldött a Soros-féle (Open Society Foundations – OSF) alapítvány a szombathelyi Nyugat.hu-nak.
Komoly építkezés zajlott Debrecenben, állítja a Nemzet, hiszen az OSF 2019-ben és 2020-ban összesen negyvenezer dollárral támogatta az Együtt Debrecenért Egyesületet. A Soros-alapítvány ezt a pénzt kifejezetten egy helyi online portál létrehozására szánta, és 2019-ben – egy ugyanilyen nevű Facebook-oldal átalakulásával és az Együtt Debrecenért Egyesület kiadásában – el is indult a Debreciner.hu, mely a saját bevallása szerint szoros kapcsolatban áll a hálózatban működő amerikai médiummal, a Szabad Európával.
További példa – folytatja a Nemzet –, hogy a Kreatív az egyik, a 2020-as Soros-támogatásokban érintett vidéki portál, a Szegeder.hu kapcsán arról írt tavaly, hogy „a lap a hirdetésekből befolyó összegek mellett pályázati forrásból tartja fenn magát, 2020 végén nyert az Open Society Foundations európai programján.
Az akkor kapott támogatás 18 ezer dollárt jelentett, és Szűcs reméli, hogy az együttműködés folytatódhat idén is.”
Egy baloldali baranyai portál, a Szabad Pécs példája viszont azt mutatja, hogy Soros alapítványa mellett máshonnan is érkezhetnek külföldi források a dollármédiához, írja a portál.
Önbevallásuk szerint „együttműködtek az elmúlt években az N-OST nevű nemzetközi, Berlinben székelő médiaszervezettel, a Transparency International Magyarország Alapítvánnyal, a TASZ Társaság a Szabadságjogokért nevű civil jogvédő szervezettel, támogatást fogadtak el a Hadházy Ákos független országgyűlési képviselőhöz kötődő Tisztességes és Igazságos Társadalomért Alapítványtól is, együttműködött a Deutsche Wellével, a londoni Thomson Foundationnel, és a 2021-es évre vonatkozóan nyertek el pályázati, részben a működést segítő forrást a Soros Györgyhöz kötődő, berlini székhelyű, Open Society Initiative for Europe (OSIFE) nevű civil szervezettől is”.
írja ugyancsak a Nemzet. A Kecsup nevű portál mögött álló Áramlat Alapítványnál a baloldali pártpénzeken túl amerikai dollárok is megjelentek, hiszen már bejegyzésének évében részesült a Soros-hálózat adományaiból. Az alapítvány 2020-ban 15 000 dollárt (nagyságrendileg ötmillió forintot) kapott az amerikai üzletembertől, kifejezetten a helyi portál fenntartásának támogatására. A Kecsup.hu kiadóját 2021-ben is támogatta a Soros-hálózat. Az alapítvány Bíroság.hu-ra feltöltött beszámolója alapján 8 483 875 forintot kapott az OSF svájci szervezetétől, melyből 4 450 875 forintot fel is használtak a tárgyévben.
Nyitókép: Facebook